Zistite

Čo je Piadibox

eko hračka | jedinečný príbeh | edukácia

Na čo slúži

PiadiBox je detská edukatívna hra, ktorá prináša deťom prírodu až k nim domov. Pomocou sveta Piadimužíkov deti spoznajú ako príroda funguje, zistia prečo je dôležité sa ku nej správať zodpovedne a ukážeme im ako sa dajú odpadové materiály využívať pri hre. Pri výrobe a vývoji tejto hračky sme nechceli vytvoriť ďalšiu tuctovú vec, ktorá vytvorí len odpad. Pokiaľ hľadáte hračku v ktorej sa nachádza aj kúsok srdca a nehy ľudí, ktorí ju vytvárali, ste na správnom mieste.

Ku tvorbe PiadiBoxu budeš potrebovať 5 kelímkov od Jogurtov, starú krabicu od topánok, trošku zeminy a trošku vody. Všetko ostatné, vypísané nižšie dostaneš od nás. Tak neváhaj a hor sa zachraňovať!

PiadiBox obsahuje:

  • Úvodný list od Piadíka a Piadinky
  • Nálepky a kartičky Piadimužíkov
  • Mapu Piadisveta
  • Semiačka 5 ľahko vypestovateľných byliniek
  • Návod na vytvorenie Piadi boxu
zakladateľ

Andrej Bednár

Milujem prírodu a chcem ju dostať aj medzi najmenších

(2019) Ako asi každý žiak ani ja som nebol ten, ktorý by chcel drať školské lavice aj cez prázdniny. Počas strednej školy som hľadal všetky mimoškolské aktivity, ktoré boli počas vyučovania a škola mi ich ospravedlnila. Na jednom takomto podujatí sme mali vymyslieť podnikateľský nápad. Vychŕlil som asi 100 nezmyslov, všetci sa smiali a to mi dávalo chuť vymýšľať ďalej. Ako posledné mi napadlo, čo keby sme ukázali deťom, že všetka zelenina a ovocie, ktoré nájdu v obchode, sa musí najskôr vypestovať. Tak som chcel tvoriť vertikálne záhrady. Deti by sa naučili pestovať a potom by to zjedli. 

piadibox

Cesta Piadiboxu

Otvoril som internet a zistil, že takých vecí už je na trhu veľmi veľa. Preto som sa rozhodol ukázať myšlienku deťom príbehom. Nemusia hneď pestovať zeleninu, stačí, keď si budú pestovať svoj vzťah k prírode a ďalej to už pôjde samo.

Vďaka Inkubátoru Juraja Kováča, jeho skúsenostiam a ochote, som PiadiBox vyladil do prvej testovacej verzie. Prišli sme na súťaž, vyhrali sme celoslovenské kolo a postúpili na medzinárodné workshopy do Kyjeva.

Začiatky

Úspechy

Súčastnosť

Bolo to úžasné, až neskôr som si uvedomil čo som dokázal. Ešte pred cestou do Kyjeva sme rozdali 10 PiadiBoxov rodinám a zozbierali feedback. (rok 2020) Po návrate z workshopov sme sa celý rok venovali dolaďovaniu básničiek, hľadaniu dodávateľov, vhodných materiálov a ako to všetko spojiť aby bol projekt cenovo dostupný. Táto práca bola snáď doteraz najťažšia. Takmer som to vzdal po predaní 100 kusov. Avšak v roku 2021 sa mi ozval pán Meško a pomohol mi prihlásiť sa do súťaže Slovak University startup cup. Opäť sme vyhrali našu kategóriu a ja som vedel, že musím pokračovať. Tento impulz bol tak silný, že na konci roka sa nám podarilo natočiť našu prvú Vianočnú kampaň. Začali sme predávať cez najväčšie internetové kníhkupectvo Martinus a určili si víziu na nasledujúci rok. K dnešnému dňu máme množstvo spokojných zákazníkov, či už v školách, škôlkach alebo domácnostiach. 

Tak neváhaj, pridaj sa k nám a zachráň Piadisvet.

 
Back To Top
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

First Birthday Party

Lorem ipsum dolor sit amet, cu dicant admodum vim. Id dicam evertitur pri, duis commodo ornatus eos no.